İsrail’den Batı Şeria’da 14 Kişiye Gözaltı

İşgal güçleri erken saatlerde Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerine baskın düzenleyerek 14 kişiyi gözaltına aldı ve evlerde arama yaptı.

İşgal ordusu bu sabah konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Batı Yaka’da gözaltına aldığı Filistinlilerin işgal askerlerine ve Yahudi yerleşimcilere yönelik halk direnişi eylemlerine katıldıkları şüphesiyle aranan kişiler olduğunu öne sürdü.

Filistinli kaynaklar, işgal güçlerinin eski esir ve İsrail uzmanı araştırmacı Yasir Menna’yı Nablus’taki evine baskın düzenleyerek yeniden gözaltına aldığını bildirdi.

İşgal güçlerinin Nablus’ta ayrıca eski esir Mervan İstitiyye’yi ve Cihad El-Avratani isimli genci de Ramallah-Nablus karayolu üzerinde kurduğu geçici kontrol noktasında gözaltına aldığı kaydedildi.

İşgal güçleri Nablus’un güneyindeki Kefer Galil beldesi sakinlerinden eski esir Fadl El-Kurdi’yi ve El-Halil’in kuzeyindeki Surif beldesi sakinlerinden eski esir İslam Arafat El-Hedmi’yi gözaltına aldı.

İşgal güçlerinin ayrıca Kaddura Kampı’ndan bir genci ve Ramallah’ın doğusundaki Silvad beldesinden bir başka genci de gözaltına aldığı belirtildi.

Tulkerem’in kuzeyindeki Uteyl beldesine baskın düzenleyen işgal güçlerinin Filistinli üç genci gözaltına aldığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin El-Celzun Kampı’na düzenlediği baskın sırasında işgal askerleriyle kamp sakinleri arasında çatışmaların yaşandığı bildirildi.