İsrail’den 400 Filistinliye SOSYAL MEDYA GÖZALTISI

Haaretz gazetesinde yayınlanan konuyla ilgili haberde, güvenlik güçlerinin eylem yapma niyetinde olan kişileri belirlemek amacıyla sosyal paylaşım siteleri üzerindeki gözetimini artırdığı ifade edildi.

İşgal rejimi iç istihbarat birimi “Şabak”ın Filistinlilerin sosyal paylaşım sitelerinde yazdıklarını ve paylaştıklarını programla tarayarak bir bilgi bankası oluşturduğu belirtildi.

GÖZAT  Facebook Yine İsrail İçin Görevini Yaptı

İşgal güçlerinin edinilen bilgiler ışığında 2200 Filistinlinin sosyal paylaşım sitelerinde yaptığı incelemelerin ardından 400 Filistinlinin eylem yapabileceği kanısına ulaştığı bildirildi.

İşgalcilere ait NRG sitesi de konuyla ilgili yayınladığı haberde, işgal güçlerine göre Ramallah yakınlarındaki Silvad beldesinin en çok feda eylemcisi çıkaran bölge olduğunu yazdı.

GÖZAT  Sosyal Medyada Hamas Taraftarlığına 1 YIL HAPİS CEZASI

Haberde ayrıca adı açıklanmayan yüksek rütbeli bir işgal subayının güvenlik birimlerinin sosyal paylaşım sitelerini yakından takip ettiğini söylediği belirtildi.

İsrail’in birçok Filistinli gazeteciyi de aynı gerekçe ile gözaltına aldığına dikkat çekilen raporda, hala 28 Filistinli gazetecinin İsrail hapishanelerinde tutuklu olduğu hatırlatıldı.