İsrail’de Direnişin Cevabının Korkusu ve Tedbirler…

Siyonist rejim ordusu, direnişin rejimin son saldırılarına karşı vereceği cevabın korkusuyla, işgal altındaki Filistin’in kuzey hava sahasını Lübnan’a kapattı.

Siyonist rejim ordusu Çarşamba günü (dün), işgal altındaki Filistin’in Lübnan’la olan kuzey sınırının yakınındaki hava sahasını kapattı ve sınırlara yaklaşma konusunda uçakları uyardı.

Siyonist ordusu geçtiğimiz gün de, Lübnan Hizbullahı’nın cevabının korkusundan, işgal altındaki Filistin’in Lübnan’la olan kuzey sınırındaki yerleşimcilerin zorunlu olmayan giriş çıkışlarını yasakladı.

Lübnan Sınırına Yaklaşmayın!

Bir siyonist sitesi, Siyonist rejim ordusunun, kuzeydeki yerleşimcilerden Lübnan sınırına beş kilometre mesafeden yaklaşmamalarını istediğini bildirdi. Bunun yanında yerleşimcilerin, Lübnan sınırına yakın yerleşim yerlerine giriş çıkışının yasakladığını da açıkladı.

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri, 25 Ağustos Pazar günü akşam yaptığı bir konuşmada; İsrail rejiminin Irak ve Suriye’ye yönelik son saldırılarına ve özellikle de Beyrut’a yaptığı İHA saldırısına tepki olarak şunları vurguladı:

“İsrail uçaklarının Lübnan’da bir yeri bombaladığı ve işgal altındaki Filistin’de güvenlik altında olduğu zamanlar geçmişte kaldı artık.”

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah sözlerini şöyle sürdürdü:

“İsrail rejimi ordusu, işgal altındaki Filistin’in kuzeyindeki sakinlere hiçbir şey olmadığını söylüyor; ancak bugün ben onlara ve Filistin sakinlerine, Hizbullah’ın böyle bir saldırganlığa izin vereceğini düşünmeyin diyorum.”