İsrail Zindanlarında Açlık Grevindekilere ZORLA YEMEK

Haberi veren Kanal-2 televizyonu, işgal rejimdeki Doktorlar Sendikasının böyle bir görevi üstlenmekten imtina etmesi üzerine cezaevi idaresinin bu iş için yabancı ülkelerden doktor getirmeyi düşündüğünü ifade etti.

GÖZAT  İsrail Hapishane Doktorları İŞKENCELERE YARDIM EDİYOR

Kanal-2 televizyonu, cezaevi idaresinin sendikaya baskı yapmaları için Sağlık Bakanlığı ile ilgili kurumlara bu düşünceyi sunduğunu, ancak sendikanın buna şiddetle karşı çıkmasının beklendiğini kaydetti.

Diğer taraftan işgal yönetimi Sağlık Bakanlığı bütün hastanelere yazı göndererek, açlık grevinin devam etmesi halinde daha çok esiri almaya hazırlanmalarını istedi.

GÖZAT  İsrail Açlık Grevindeki Filistinli Esirlere İŞKENCE YAPIYOR

Bütün hastanelere gönderdiği genelde, devam eden açlık grevi nedeniyle aralarında ağır hastaların da olduğu yüzlerce esiri karşılamak için hazır olmalarını, açlık nedeniyle hayati tehlike içinde olanlara zorla gıda vermek için de ilgili komisyonlarını hazırda bekletmelerini istedi.

Filistinli 1600 esir, gasp edilen haklarının geri verilmesi, yapılan zulüm ve haksızlıkların son bulması için 17 Nisan’da açlık grevi başlattı.