İsrail Zindanında Esirler Yavaş Yavaş Ölüyor

İşgal rejiminin uyguladığı tıbbi ihmal politikasına dikkat çeken Imara: Esirler işgal rejimi zindanlarında yavaş yavaş öldürülüyor.

Hamas’ın Eriha vilayetindeki liderlerinden Şakir Imara, işgal rejimi zindanlarında şehit olan esir Bessam Es-Sayih’in ve daha önce de onlarca esirin başına gelenin işgal yönetiminin kasıtlı tıbbi ihmal ile uyguladığı yavaş yavaş öldürme politikası olduğunu söyledi.

Imara, işgal rejiminin Filistinli esirlere uyguladığı tıbbi ihmal politikasının yeni olmadığına dikkat çekerek, söz konusu politika sebebiyle birçok esirin şehit olduğunu belirtti.

Kanser hastası Filistinli esir Bessam Es-Sayih’in sabrının esirlerin kalplerinde taşıdıkları imanın ve maruz kaldıkları zulmün büyüklüğünü gösterdiğini kaydeden Imara, esirlerin işgal zindanlarında hayatlarını kaybetmelerinden tamamen işgal yönetiminin sorumlu olduğunu bildirdi.

Imara, işgal yönetiminin esir Es-Sayih’i gerekli tedavi imkânını sağlamayarak yavaş yavaş ölüme terk ettiğini, bazıları müzmin ve tehlikeli hastalıklarla boğuşan esirlere uygulanan tıbbi ihmalin başlı başına bir cinayet olduğunu kaydetti.

İşgal hükümetinin şehitlerin naaşlarını elinde tutarak şehit ailelerini cezalandırdığına işaret eden Imara, işgal rejimi zindanlarında başka bir esirin daha şehit olmaması için başta hasta esirler olmak üzere tüm esirlerin desteğe ihtiyacı olduğunu söyledi.