İSRAİL Zindanlarında Gerginlik Devam Ediyor

Esirler ve Özgürlüğe Kavuşanları İşleri Heyeti yayınladığı açıklamada, işgal güçlerinin Askalan Cezaevine girip 3 nolu koğuşta aramalar yaptıklarını, esirlerin eşyalarını kırdıklarını, bununla yetinmeyerek esirlere saldırıp bazılarını başka yerlere naklettiklerini ifade etti.

Heyet yayınladığı açıklamanın devamında, cezaevi idaresinin Riyad El-Amur, Beha El-Amur, Asıf El-Amur, İbrahim El-Herimi, Ahmed El-Herimi ve Muhammed Avvad’ı tek kişilik hücrelere koyduğunu belirtti.

Esir Hareketi ise dışarıya aktardığı bilgide, Siyonist cezaevi idaresinin 3 nolu koğuşta kalan esirlere yönelik cezalandırıcı adımlarını sürdürdüğünü, bazılarını ziyaretten mahrum bıraktığını, bazılarına 300 Şikel para cezası kestiğini, hava almak için dışarı çıkmaya izin vermediğini ve elektrik malzemelerini gasp ettiğini kaydetti.

Sabah erken saatlerde koğuşa giren ve hücreleri arayan işgal güçleri saatlerce içerde kaldılar.

Diğer taraftan 67 gündür açlık grevini sürdüren Filistinli esir Umran El-Hatib ile 40 gündür açlık grevini sürdüren Hıdır Adnan talepleri kabul edilinceye kadar açlık grevini bırakmayacaklarını ifade ettiler.