Home / Siyonist İsrail / SİYONİST İsrail Yeni Bir “TOPRAK” Arıyor

SİYONİST İsrail Yeni Bir “TOPRAK” Arıyor

Dünya Ehlibeyt Kurultayı Genel Sekreteri Ayetullah Muhammed Hasan Ahteri “Siyonist İsrail rejiminin temeli sarsıldı ve şimdi bu rejimin en önemli konusu alternatif bir ülke arayışı ve Filistin’den kaçmak.” dedi.

Ayetullah Muhammed Hasan Ahteri, dün Uluslararası Tahran Karikatür Festivali’nde, “Yeni Filistin kuşağı teslimiyete dayalı bir uzlaşıyı kabul etmez ve bu yöndeki hiç bir anlaşmanın altında da yer almaz” dedi.

Filistinlilerin topraklarının kurtuluşu için hayatlarını ve mallarını kurban ettiklerini belirten Ehteri, ayrıca, Kudüs’ün işgalcisi rejimin, Filistin halkına yönelik suçları ve işgalciliğinin dünyaya gösterilmesini engellediğini belirterek, bu yönde sultasındaki medyayı kullandığını kaydetti ve onların bir kaç roket ve füzeyi göstererek, HAMAS ve İslami direniş gruplarını terörist göstermeye çalıştıklarını ve böylece kendi suçlarını ve cinayetlerini gizlediklerini ama dünyanın artık bu gibi aldatmaya dayalı senaryolara karnının tok olduğunu söyledi.

Birinci Uluslararası Karikatür Festivali, 2014’de Dünya Kudüs Günü ile aynı günde düzenlenmiş ve o festivalde Gazze ve Tekfirci Gruplar asıl tema olmuştu.

İkinci uluslararası karikatür festivalinin teması ise, ABD büyükelçiliğinin Tel Aviv’den kanunsuz bir şekilde Kudüs’e intikali oldu.