SİYONİST Gazete: İSRAİL’in Yeni Bir Savaşa GÜCÜ YOK!

Maariv gazetesi Siyonist Rejimin üst düzey subaylarından naklettiği haberinde, İsrail ordusunun kesinlikle yeni bir savaşa girebilecek gücünün olmadığını ve Kuzey sınırındaki tünelleri bulmak için yapılan operasyon tarzının İsrail’in güç kaybetmesine neden olduğunu duyurdu.

Siyonist Rejim Ordusu Gazze Birimi Emekli Komutanı Tuğgeneral Moshe Teşiko Tamir Maariv’le gerçekleştirdiği söyleşide şunları belirtti: İsrail Ordusu kesinlikle başka bir savaşa giremez.

Tuğgeneral Tamir açıklamalarına şunları da ekledi: İsrail Ordusu Şikayetleri İnceleme Bürosu Başkanı İstak Berik yayınlanan bir raporda, ordunun özellikle de Kara Kuvvetlerinin savaş için hazır olmadığını vurguladı.

İsrailli bu üst düzey yetkili şöyle devam etti: İsrail ordusunun hazırlıksız oluşunun Berik’in açıklandığından daha geniş kapsamlı olduğuna inanıyorum ve bu raporu eleştirenlerin bu konu hakkında bir kez daha dikkatle düşünmelerini öneririm.  İsrail Ordusu Kara Kuvvetleri kesinlikle yeni bir savaşa giremez ve ordunun yeni komutanı Aviv Kochavi’ye bu sorunu halletmesini tavsiye ederim.

Tamir açıklamalarına şöyle devam etti: İsrail Ordusu Kara Kuvvetleri görevini Gazze ile yaşanan son savaşlarda gerektiği gibi yerine getiremedi.

Siyonist Ordu Üst düzey Subayı Hizbullah’ın Kuzeydeki tünellerine de değinerek şunları söyledi: Benim itiraz ettiğim konu ordunun, Hizbullah’la savaş korkusundan dolayı yalnızca tünelleri yok etmekle yetiniyor olmasıdır.  Hizbullah da HAMAS gibi teknik hedefleri için tünel kazmaya devam edecektir ve eğer İsrail’in bu tünellerle mücadeleden korktuğunu bilirlerse bu ordu üzerinde ciddi etkiler bırakır.

Tamir şunları da belirtti: Eğer Hizbullah, İsrail’in huzuru sağlamak için yalnızca tünellerle mücadele ile yetindiğini anlarsa ileride daha fazla tünelle karşı karşıya kalacağız.