SİYONİST İsrail VAHŞETİN Şahitlerini De KATLEDİYOR

Merkezi Hollanda’nın Lahey kentinde bulunan Uluslararası Savaş Suçlularını Takip Şebekesi, İsrail’in gönül rahatlığıyla Filistinlilere yönelik kasıtlı cinayetler işlediğini ve işgal liderlerinin ve askerlerinin dokunulmazlıkları olduğuna inandıklarını söyledi.

Şebeke konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin şahitleri öldürerek cinayetlerini sürdürdüğünü ve özellikle cinayetleri belgeleyerek dünya kamuoyuna aktaran gazetecileri hedef aldığını ifade etti.

İşgal güçlerinin Gazze Şeridi’nde Filistinli bir gazeteciyi keskin nişancı ateşiyle kasıtlı olarak öldürdüğünü belirten Şebeke, 30 yaşındaki gazeteci Yasir Murteca’nın işgal güçlerinin barışçıl gösterilere katılanlara ateş açtığının kanıtı olduğunu bildirdi.

İşgal güçlerinin yasak silahlar kullandığına işaret eden Şebeke, karnından yaralanan gazetecinin kısa süre sonra hayatını kaybettiğini açıkladı.

Uluslararası Savaş Suçlularını Takip Şebekesi’ne göre gazeteci Yasir Murteca işgal güçleri tarafından hedef alındığı sırada üzerinde gazeteci olduğunu bildiren bir yelek giyiyordu.

Gazetecilerin hedef alınmasının uluslararası hukuka göre cinayet olduğunu hatırlatan Şebeke, canilerin yargılanmasını ve işgal rejiminin barışçıl gösterilerle ilgili uluslararası kurallara uymasının sağlanmasını istedi.