İsrail Ürdün Büyükelçisinin Açıklamalarına Tepki

İsrail’in Ürdün Büyükelçisi Einat Schlein’in Ürdün’le ilgili yaptığı son açıklamasına İslami Amel Cephesi Partisi’nden tepki geldi.

İslami Amel Cephesi tarafından yapılan yazılı açıklamada “Amman’daki Siyonist büyükelçinin Ürdün’deki durumu istikrarsız olarak niteleyen açıklamasını şiddetle kınıyor ve Ürdün’ün imajını karalayan bu açıklama karşısında hükümetin sessiz kalmasını şaşkınlıkla karşılıyoruz” ifadelerine yer verildi.

GÖZAT  İsrail Hükümeti İŞGALİN 50. YILINDA Batı Şeria'da Toplanmak İstiyor

Schlein, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında, Ürdün’ün gerek iç gerekse bölgede yaşanan olaylardan ötürü yakın bir dönemde istikrara kavuşamayacağını, Ürdün krallığının yaşanacak istikrarsızlıktan büyük zarar göreceğini söylemişti.

Açıklamanın devamında İsrail’in Filistin’de uygulamak istediği ezan yasağını kınayan İslami Amel Cephesi Partisi “Bu uygulama, ümmetin akidesini ve simgelerini hedef almaktadır. İşgalciyi ve ordusunu, Allah-u Ekber nidası, hezimete uğratacak, yayılmacı politikasını durduracak” dedi.

GÖZAT  7 SİYONİSTİ ÖLDÜREN Ürdün Askeri, 20 Yıl Sonra Serbest

İslami Amel Cephesi’nin açıklamasının devamında 7 İsrailliyi öldürdüğü için 20 yıl hapse mahkum olduktan sonra serbest bırakılan Ahmet Dakamise’yi ve ailesini kutladı.

Diğer yandan Müslüman Kardeşler Cemaati’nin eski genel murakıbı Hemmam Said ve İslami Amel Cephesi Partisi Genel Başkanı Muhammed Zeyyud başkanlığındaki bir heyet, Dakamise ailesini ziyaret ederek tebriklerini iletti.