İSRAİL Terörü TÜRK Asıllı HOLLANDA Milletvekilini Tutukladı

Terör ve işgal devleti Siyonist İsrail’in tüm dünyayla alay edercesine uluslararası kanunları çiğnemesinin bir örneği daha yaşandı.

Filistinlilerin uğradığı zulümler nedeniyle Filistin bayrağı taşıyarak İsrail zulmünü kınayan ve Filistin halkına destek vermek isteyen Türk asıllı Hollandalı milletvekili İsrail tarafından tutuklandı.

Hollanda’da üyelerinin çoğunluğunu Türk ve göçmenlerin oluşturduğu Denk Partisi’nden milletvekili Tunahan Kuzu, İsrail güçlerince işgal altındaki Kudüs’te gözaltına alındı.

Denk Partisinden yapılan yazılı açıklamada, “Kuzu’nun elinde Filistin bayrağı ile Mescid-i Aksa’ya giderken bir grup İsrail polisi ve askerleri tarafından gözaltına alındığı” belirtildi. Açıklamada, İsrail güçlerinin Kuzu’nun elindeki Filistin bayrağına el koyduğu ifade edildi.

Uzun süredir Filistinlilerin mücadelesini destekleyen Kuzu, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, “2014 yazında Gazze’nin sokakları çocukların damarlarından akan kanlarla yıkanırken, burada kırmızı halı serildi. Bu durum el sıkışmayı değil, Filistin’in özgürlüğüne vurguyu hak ediyor” demişti.