İSRAİL Teröründen AKSA Bekçisine Gözaltı!

İşgal polisi akşam saatlerinde Mescid-i Aksa bekçilerinden birini gözaltına alırken, bir görevliye de iki hafta Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası verdi.

İslami Vakıflar Dairesi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Mescid-i Aksa bekçilerinin dün gün boyu işgal polislerinin Er-Rahme Kapısı Namazgahı’na girmelerine izin vermediklerini ifade etti.

Bildiride, işgal güçlerinin bunun üzerine Mescid-i Aksa bekçilerinden Said Es-Selayime’yi Er-Rahme Kapısı önünde gözaltına aldığı ve bekçi arkadaşı İsa Berakat’ı da Kudüs’ün batısındaki El-Kışla Polis Merkezi’ne ifade vermeye çağırdığı belirtildi.

İslami Vakıflar Dairesi, işgal polisinin Mescid-i Aksa itfaiye görevlisi Imad Abidin’e iki hafta Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma ve beş bin şikel (1400 dolar) kefalet ödeme cezası verdiğini bildirdi.

İtfaiye görevlisi Abidin’in iki gün önce işgal güçlerince gözaltına alındığı ve bir ay Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma kararına imza atmayı reddettikten sonra Sulh Mahkemesi tarafından iki ayrı kefaletle serbest bırakıldığı kaydedildi.

İslami Vakıflar Dairesi ayrıca işgal istihbaratının bir işgal polisini darp etmekle suçladığı Mescid-i Aksa bekçisi Muhammed Tıyne’nin gözaltı süresinin üç gün daha uzatılmasını talep ettiğini açıkladı.