Siyonist Kaynaklar: İsrail İçin TEHLİKE ÇANLARI ÇALIYOR

Yılbaşından bu yana yaklaşık üç ay geçti ve her bir ayda Batı Yaka’da işgal askerlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin öldüğü bir eylem gerçekleşti.

Siyonist güvenlik uzmanları, basit araçlarla gerçekleştirilen eylemlerin başarısının daha önce eylem geçmişi olmayan gençleri de eylem girişiminde bulunmaya sevk etmesinden korkuyor.

Bu ihtimal işgal rejimi için büyük bir tehdit teşkil ederken Yahudi yerleşimcilerin de kendilerini güvende hissetmemelerine yol açıyor.

İşgal rejimi liderlerinin Cenin’e bağlı Bertaa beldesinde Alâ Kubha’nın gerçekleştirdiği otomobille çarpma eyleminden sonra eylemcilerin idam edileceklerini ve ailelerinin evlerinin yıkılacağını söyleyerek tehditler savurmaları da bu korkuya bağlanıyor.

İşgal rejimi iç istihbarat birimi “Şabak”ın verilerine göre, Filistinliler geçen Şubat ayında 118 eylem gerçekleştirdi. Geçen yılın aynı döneminde gerçekleştirilen eylem sayısının ise 91 olduğu bildirildi.

İsrailli güvenlik uzmanı Yusi Milman, Filistin topraklarındaki kaynamanın sebebinin Batı Yaka’daki siyasi ve ekonomik şartların kötüleşmesi olduğunu söylüyor.