SİYONİST İsrail, Tarihi CAMİ’de İÇKİ Sattırıyor

1948’de işgal edilen topraklardaki Kefer Kanna beldesi sakinlerinden oluşan “Vatanını Tanı” ekibinin sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’ta yayınladığı videoda, caminin içki satışı yapılan dükkâna ve sanat eserlerinin sergilendiği müzeye dönüştürüldüğü görülüyor.

Videoda ayrıca tarihi caminin eski bir resmi ve El-Mecdel belediye başkanlarının fotoğrafları, belediyeye ait Osmanlı döneminden kalma bir belge ve El-Mecdel halkının işgale karşı verdiği savaşları gösteren belgeler yer alıyor.

İçki dükkanına dönüştürülen tarihi caminin Salahaddin El-Eyyubi’nin Kudüs’ü fethinden sonra inşa edildiği Eyyubi-Memluki mimarisini yansıttığı bildirildi.

Video görüntülerini yorumlayan Filistinli avukat Halid Zebarika, görüntülerin işgal rejiminin kutsal mekanlara yönelik ihlallerinin yeni bir kanıtı olduğunu söyledi.

Tarihi binanın cami olduğunun açıkça görüldüğünü, minare ve mihrabının bulunduğunu belirten Zebarika, caminin içinde içkili lokanta açmanın açık bir ihlal ve Müslümanlara hakaret olduğunu kaydetti.

Avukat Zebarika, işgal rejiminin tarihi camiyi kirletmesine izin verilmemesi ve ihlale derhal son verilmesi çağrısında bulundu.