Siyonist İsrail, SURİYE-ŞAM Saldırısını Dolaylı Yolla Üstlendi

Şam Uluslararası Havalimanı yakınlarındaki patlamayı ‘olay’ olarak tanımlayan İsrail İstihbarat Bakanı Yisrael Katz, patlamanın İsrail’in İran’ın silah transferini durdurma politikasıyla uyumlu olduğunu söyledi.

İsrail Ordu Radyosu’na konuşan Katz, “Bu olayın İsrail’in, Hizbullah’a silah transferini önleme politikalarıyla uyumlu olduğunu söyleyebilirim. Hizbullah’a gelişmiş silah transferi yapılacağına dair istihbarat aldığımız her seferde harekete geçeceğiz. İran’ın Suriye’de askeri bir varlık oluşturmasını önlemek zorundayız” ifadelerini kullandı.

GÖZAT  Suriye Ordusu 4 İSRAİL CASUSUNU ÖLDÜRDÜ

Katz’ın bu açıklaması, ‘İsrail, saldırıyı dolaylı yoldan üstlendi’ yorumunun yapılmasına neden oldu.

Türkiye saati ile 05.20 dolaylarında Şam Uluslararası Havalimanı yakınlarında ilk anda kim tarafından yapıldığı bilinmeyen bir patlama meydana gelmiş ve patlama sonrası bölgede büyük bir yangın çıkmıştı. Daha sonra görgü tanıkları, İsrail tarafından bölgede Hizbullah’a ait bir silah deposuna 5 saldırı düzenlendiğini açıklamışlardı.

GÖZAT  SURİYE JETLERİ İsrail Savaş Uçağını Düşürdü

Dailystar gazetesi haberi “İsrail, Suriye’nin başkentinin havalimanına yakın olan Hizbullah silah depolarını vurdu” olarak verdi.

Ayrıca İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman da bir güvenlik konferansına katılmak için dün gittiği Moskova’da yaptığı konuşmada, İsrail’in “İran ve Hizbullah kuvvetlerinin Golan Tepeleri sınırında toplanmasına izin vermeyeceğini” söyledi.