İSRAİL Rejimi SURİYE-Lazkiye’ye Saldırdı 3 İHA Düşürüldü

Suriye haber kaynakları, Siyonist İsrail ordusuna ait İHA’ların Suriye’nin Lazkiye şehrindeki elektrik santraline ve Humus şehrindeki bazı askeri hedeflere attığı füzelerden 7 tanesinin Suriye savunma sistemlerince vurularak düşürüldüğünü duyurdu.

Haber kaynakları Siyonist İsrail ordusuna ait 3 İHA aracınında vurularak imha edildiğini ve Siyonist İsrail ordusunca atılan füzelerden 2 tanesinin yerleşim birimleri yakına düşmesi sonucu ikisi ağır 8 Suriyelinin yaralandığını duyurdu.

Suriye kaynakları, Lübnan hava sahasında Suriye hava sahasını ihlal eden uçakların, Lazkiye’de bir araştırma ve teknoloji sanayi merkezini hedef aldıklarını bildirdi.

Bu arada siyonist rejim dün gece de Şam havalimanı etrafını bombaladı ama Suriye hava savunma sistemleri anında karşılık vererek füzeleri havada parçalayıp ve imha etmişti.

Rusya Fransa Gemisi De Füze Attı

Rus ordusu, ayrıca Akdeniz’de bulunan Fransa’ya ait bir fırkateynden de füzelerin ateşlendiğinin tespit edildiğini bildirdi.

Rusya Savunma Bakanlığı, Suriye’de bulunan hava sistemlerinin Akdeniz’de bulunan Fransa’ya ait bir gemiden birkaç füzenin ateşlendiğinin tespit edildiğini duyurdu. Suriye basınından kaynaklar, saldırının denizden gerçekleşmiş olabileceğini vurgulamıştı.