SİYONİST İsrail: Hem SURİYE’yi Hem İRAN’ı Vururuz!

Korsan İsrail gazetesi Yediot Ahranot’un haberine göre, Dimona nükleer reaktörüne eski İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’in isminin verilmesi nedeniyle düzenlenen resmi törene katılan Netanyahu, Şam rejimi ile Tahran arasında imzalanan askeri iş birliği anlaşmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İran ile Suriye arasındaki hiç bir anlaşmanın ve tehdidin kendilerini caydıramayacağını belirten Siyonist Netanyahu, “İsrail ordusu, İran’ın Suriye’de asker ve gelişmiş silah sistemleri konuşlandırma girişimine karşı güçlü ve kararlı bir şekilde çalışmaya devam edecek” dedi.

İşgalci İsrail İstihbarat ve Ulaştırma Bakanı Yisrael Katz da, dün yaptığı açıklamada, “Suriye’deki İran mevzilerini hedef alma” tehdidinde bulunmuştu.

Katz, “Bu anlaşma bizim belirlediğimiz kırmızı çizgiyi aşma anlamına geliyor” demişti.

İran Savunma Bakanı Emir Hatemi, geçen hafta Şam’ı ziyaret etmiş ve burada iki ülke arasında askeri iş birliğini ele alan bir anlaşmaya imza atmıştı.

İran’ın yarı resmi haber ajansı Tasnim’e göre Hatemi, söz konusu anlaşmanın İranlıların Suriye’deki varlığının devamını sağlayacağını vurgulamıştı.