SİYONİST Lieberman: SURİYE Anlaşmaları Bizi BAĞLAMAZ!

Siyonist İsrail’deki Haaretz gazetesinin verdiği habere göre Lieberman, işgal topraklarının kuzey kısımlarında gerçekleştirdiği incelemeler sırasında yaptığı açıklamada, “Suriye’deki iç savaş sonrası dönemle alakalı herhangi bir uluslararası anlaşma İsrail açısından bağlayıcı değil” dedi.

Her türlü anlaşma ve sözleşmeye saygı duyduklarını ancak kendilerini bağlamadığını kaydeden Lieberman, yalnızca Siyonist İsrail’in güvenlik çıkarlarına bağlı olduklarını ifade etti. Lieberman sözünü ettiği anlaşmalara ilişkin ayrıntı vermezken, İsrailli yetkililer daha önce yaptığı açıklamalarda sık sık İran’ın Suriye’deki varlığını kabul etmediklerine yönelik beyanatlarda bulunmuştu.

Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu da bir törende yaptığı konuşmada “İran ile Suriye arasındaki hiçbir anlaşma ve tehdidin kendilerini caydıramayacağını” belirterek, “İsrail ordusu, İran’ın Suriye’de asker ve gelişmiş silah sistemleri konuşlandırma girişimine karşı güçlü ve kararlı bir şekilde çalışmaya devam edecek.” ifadelerini kullanmıştı.