SİYONİST İsrail: SINIR Birliğimize KORNET Saldırısı Oldu

İşgal rejiminde yayın yapan Kanal-2 Televizyonu, İsrail ordusu askerlerinin Gazze’nin güneyinde yer alan Han Yunus’un doğusunda anti tank füzesine maruz kaldıklarını, saldırıda can kaybının olmadığını duyurdu.

İsrail kara gücünün ve tankların sınırda muhtemel bir tehlikeye karşı hazırlıklı olduklarını belirten işgal basını, her şeyin masada olduğunu, duruma göre Gazze’ye yönelik saldırılarda artış olacağını ve bu kez hedefin Hamas’ın düşürülmesi olacağını savundu.

İşgal basını yaptığı değerlendirmede, İsrail özel güçlerinin, açık ve gizli güçlerinin teyakkuzda olduklarını, sınırdan olası bir sızmayı ve Gazze dışında direnişin yapacağı bir saldırıyı önlemek için hazır beklediklerini kaydetti.

Siyonist işgal ordusu uçaklarının bugün sabah ve öğleden sonra Gazze’de birçok noktaya saldırmasına karşılık direniş güçleri Siyonist askeri hedeflerle Yahudi yerleşkelerine füze yağdırdı.

Füzelerin atılmasından sonra her yerde sirenler çalarken, füzelerin Siyonist yerleşimciler arasında büyük bir paniğe neden olduğu ifade edildi.

Saldırıları doğrulayan işgal rejimi, Filistinli güçlerin attıkları füzelerin bir araca ve üç eve isabet ettiğini belirterek, saldırılarda can kaybının olmadığını iddia etti.

İşgal uçaklarının saldırıları ve direnişin buna misilleme olarak yaptığı saldırılar Gazze sınırında havanın gerginliğini artırırken, işgal ordusunun savaş öncesi durumu andıran talimatlar yayınlaması dikkat çekti.