SİYONİST İsrail, ŞEHİT Nealive’nin Evini YIKTI!

Siyonist işgal güçleri bugün sabah saatlerinde Batı Yaka’nın kuzeyinde yer alan Tulkerem şehrinde yoğun çatışmaların gölgesinde şehit Eşref Nealive’nin evini yıktı.

Yerel kaynaklar, bugün sabah saatlerinde buldozer ve kepçelerle bölgeye gelen çok sayıda işgal askerinin Şuveyke semtini kuşatıp Eşref Nealive’nin evini yıkmaya başladıklarını ifade etti.

Kaynaklar, işgal güçlerinin üç katlı eve girip evi içeriden yıkmaları için kepçelerin duvarlarda delikler açtığını, işgal askerlerinin semti kuşatmaları üzerine gençlerin askerlere karşı koyduklarını, işgal güçlerinin gençleri dağıtmak için göz yaşartıcı bomba ve plastik mermi kullandığını kaydetti.

Filistin Kızılay Teşkilatı yaptığı açıklamada işgal güçlerinin yoğun saldırıları sonucu 4 kişinin gazlardan etkilendiğini ve boğulma tehlikesi geçirdiğini, bunların dışında bir kişinin plastik mermi yaralandığını ve bir başkasının da vücudunda yanıkların meydana geldiğini bildirdi.

Kaynakların verdiği bilgiye göre, üç katlı evi yıkan işgal güçleri kendilerini protesto eden gençlerden de üçünü gözaltına aldı.

İşgal askerlerinin evi yıkacakları haberini alan çevredeki Filistinliler gece saatlerinden itibaren eve gelip nöbet tutmaya başladılar.

Yıkım üzerine Tulkerem’deki sosyal faaliyetlerde bulunan Filistinliler, şehit Nealive’nin evini yeniden inşa edeceklerini, hatta yeni inşa edilecek evin eskisinden de güzel olacağını belirtti.

İşgal güçleri Nealive’nin anne ve babasıyla kardeşini iki aydan beri, eniştesini ise birkaç haftadır zindanda tutuyor.

İşgal güçleri geçen Perşembe günü düzenlediği operasyonda iki aydır aradığı Nealive’yi şehit etti.

İşgal güçleri Barkan bölgesinde iki Siyonistin ölümü ve birinin de yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı eylemden Nevalive’yi sorumlu tutuyordu.