İSRAİL Teröründen ŞEHİT Kadının 9 Yaşındaki Kızına İfade

İşgal yönetiminin şehit kadının ailesine küçük kızın ifadesinin Kudüs kentinde alınacağını ve sorgulamanın işgal istihbaratı tarafından yapılacağı bilgisini ilettiği kaydedildi.

Filistinli Aişe Er-Rabi’nin kızı Rama’nın annesinin Yahudi yerleşimcilerin attığı taşla şehit olduğu sırada aracın içinde olduğu ifade edildi.

Yahudi yerleşimciler, Cuma günü Nablus’un güneyinde Filistinlilere ait bir araca seyir halindeyken taşlı saldırı düzenlemiş ve o sırada eşiyle birlikte araçta bulunan 48 yaşındaki Aişe Muhammed Er-Rabi şehit olmuştu.

İşgal güçleri himayesinde Batı Yaka’da terör estirmeyi sürdüren Yahudi yerleşimciler, her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve işyerlerine saldırıyor, araçlarını ve ekili tarım arazilerini tahrip ediyor.

Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal güçleri, baskınlar sırasında yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek Yahudi yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.