SİYONİST Güçleri ŞEHİDİN Ailesinden İNTİKAM Alıyor

Faris, işgal yönetiminin fertlerinin çoğu gözaltına alınan, müebbet hapse mahkûm edilen ve bir ferdi de şehit olan aileden intikam aldığını ifade etti.

Esir Kulübü tarafından yayınlanan bildiride işgal yönetiminin ailenin evini 1994 ve 2003 yıllarında iki kez yıktığını belirten Faris, evin üçüncü kez yıkımı için aileye iki gün süre verildiğini bildirdi.

İşgal yönetiminin işgalin başından bu yana bu fanatik politikayı uyguladığını kaydeden Faris, tek suçları direnişçilerin akrabası olmak olan insanların topluca cezalandırıldıklarını ifade etti.

Faris, işgal yönetiminin direnişçilerin ailelerinin evlerini yıkmasının uluslararası hukuk kurallarına aykırı olduğuna dikkat çekti.

Filistinli Esir Kulübü, Ebu Humeyd ailesi üyelerinden Nasır, Nasr, Şerif ve Muhammed isimli dört gencin işgal rejimi zindanlarında müebbet hapis mahkûmu olarak esir tutulduğunu, kardeşleri İslam’ın da 6 Haziran’da gözaltına alındığını ve müebbet hapse mahkûm edilmesinin beklendiğini açıkladı.

Gençlerin bir diğer kardeşi Cihad’ın idari hapis cezasıyla esir tutulduğu ve yedinci kardeş Abdülmünim’in 2002’de işgal güçlerince şehit edildiği kaydedildi.