İsrail Saldırısında Zarar Gören 120 Ev Tamir Edildi

İsrail’in saldırılarından zarar gören Gazze’deki evlerin restorasyonu için Katar’ın gönderdiği 1 milyon dolar, Gazze’de evi yıkılmış veya hasar görmüş 120 kişi için kullanıldığı kaydedildi.

Bayındırlık ve İskân Bakanlığı Müsteşarı Mühendis Naci Sarhan yaptığı basın açıklamasında, 120 fakir ailenin evini restore veya yeniden inşa etme projesi için kardeş devlet Katar tarafından gönderilen 1 milyon dolarlık mali desteğin proje kapsamında harcandığını aktardı.

Sarhan açıklamasında, veri tabanında 45 bin yoksul aileyi içeren aday konut birimleri üzerinden sosyal bir araştırma yapıldığını ve faydalanacak adayların, önceliklere ve projelere göre uygunluk durumu gözetilerek seçildiğini söyledi.

Müsteşar Sarhan, kardeş devlet Katar’ı ve Emir Şeyh Temim Bin Hamed es- Sani’yi, bu zor günlerde Filistin halkının yanında durdukları ve destekleri için teşekkür etti. Ayrıca bu projelerde Gazze’nin Yeniden İnşa Edilmesi Komitesi Başkanı Katar Büyükelçisi Muhammed el- İmadi’nin rolünü takdir ederek kendisine teşekkür etti.

Yapılan açıklamada, ilgili Bakanlığa bağlı mühendislik ve teknik ekiplerin Filistin halkına bu zor koşullarda hizmet etmek için 24 saat çalıştıklarına dikkat çekildi.