SİYONİST Rejim Saldırılarında GAZZE’de 4 Şehit

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Korsan İsrail askerlerinin Gazze sınırında gösteriler düzenleyen Filistinlilere ateş açtığı belirtildi. Saldırıda Muhammed Şerif Bevan (27) isimli gencin göğsünden vurularak şehit olduğu kaydedildi.

Açıklamada, ayrıca İsrail askerlerinin müdahalesinde aralarında göz yaşartıcı gazdan etkilenenlerin de olduğu 120 Filistinlinin yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

Bakanlıktan daha önce yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda 3 Filistinlinin şehit olduğu, 1 Filistinlinin ise ağır yaralandığı belirtilmişti.

3 Şehit Kassam Tugayları mensubu

Hamas Hareketi’nin silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları ise resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, saldırılarda şehit olan 3 kişinin Kassam Tugayları mensubu olduğunu duyurmuştu.

Açıklamada, İsrail ordusunun Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus ve Refah kentlerinde Kassam Tugayları’na ait iki gözetleme noktasını hedef aldığı saldırılarda, Şaban Ebu Hatır (26), Muhammed Ebu Ferhane (31) ve Mahmud Kışta’nın (23) şehit olduğu aktarılmıştı.