İSRAİL’in Saldırdığı GAZZE Deniz Eyleminde 29 YARALI

Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında 11’incisi düzenlenen deniz mitingine müdahale eden işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan da onlarca kişinin etkilendiği bildirildi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, ilk yardım ekiplerinin 29 yaralıya müdahale ettiğini, 11 kişinin gerçek mermiyle ve 8 kişinin şarapnelle veya darp sonucu, 6 kişinin de göz yaşartıcı bombayla yaralandığını açıkladı.

Bakanlık, yaralılardan 9’unun çocuk ve 5’inin kadın olduğunu, çok sayıda kişinin bombalardan çıkan gazla boğulma tehlikesi geçirdiğini ve tedavilerinin sahada yapıldığını ifade etti.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin göstericilerin üzerine yoğun bir şekilde ateş açtığını ve göz yaşartıcı bomba attığını söyledi.

Deniz mitingine destek için binlerce kişinin de Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki El-Vaha bölgesine akın ettiği kaydedildi.

Gösteriye katılan Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) Siyasi Birimi üyesi Cemil Muzhir, gösteriye binlerce kişinin katılmasının halkın bilincini ve Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün hedeflerine inandığını gösterdiğini söyledi.

Muzhir, gösteride yaptığı konuşmada, Gazze’nin yenilmeyeceğini ve komplolar karşısında beyaz bayrak çekmeyeceğini ifade etti.