İSRAİL Rejimi, GAZZE Sınırında Demir Kubbe Aktif Etti

Terör rejimi İsrail ordusunun çarşamba gecesi Gazze Şeridi’yle çatışmaların artmasından sonra Demir Kubbe Hava Savunma Sistemini Gazze Şeridi’ne yeniden yerleştirdiği bildirildi.

Terör rejimi İsrail’in sözkonusu Demir Kubbe hava savunma sistemlerinden birini siyonist sitelerden birini korumak için Gazze Şeridi sınırı yakınlarına yerleştirdiği bildiriliyor.

Yüzmilyonlarca dolar maliyetle bu sistemi kuran terör rejimi İsrail, Demir Kubbe’den  beklediği sonucu alamamış ve Filistin direniş güçlerinin füze ve roketlerinin çoğu  Demir Kubbe’ye rağmen işgalci rejimin hedeflerine isabet etmekteydi.

Bu arada terör rejimi İsrail ordusu genel kurmay başkanı  Tamir Heiman, Gazze sınırında çatışmalar ve gerginliğin artma ihtimalinden bahsetti. 

Öte yandan İsrail Kanal 7 televizyonu da, İsrail ordusu kara kuvvetlerinin birliklerini Gazze Şeridi sınırına konuşlandığını bildirdi.

Diğer yandan alınan haberlere göre, işgal güçlerinin Filistinli balıkçıların Gazze Şeridi açıklarında avlanma mesafelerini 15 milden 10 mile düşürdü.