İSRAİL’den Plastik MERMİ ve GAZ İle Saldırı

İşgalci İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerinde Utanç Duvarı ve işgalci Yahudi yerleşim birimleri karşıtı protesto düzenleyen Filistinlilere müdahale etti.

Filistinliler, Batı Şeria’nın çeşitli kentlerinde cuma namazı sonrası işgalci Yahudi yerleşim birimleri ve Utanç Duvarı’nı protesto için gösteri düzenledi.

Gösteri düzenleyen Filistinlilere işgalci İsrail güçleri, göz yaşartıcı gaz, gerçek ve plastik mermilerle müdahale etti. Filistinli göstericiler ise İsrail askerlerine taş atarak karşılık verdi.

Öte yandan Halk Direniş Komitesi Koordinatörü Murad Iştivi AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Nablus kentine bağlı Kefr Kaddum beldesine baskın düzenlediği ve Yahudi yerleşim birimlerine karşı düzenlenen gösteriye müdahale ettiğini belirtti.

Iştivi, işgalci İsrail askerlerinin müdahale sırasında göz yaşartıcı gaz ve plastik mermi kullandığına dikkati çekerek, müdahalede bir gazetecinin de yaralandığını vurguladı. 

Ayrıca, Ramallah’ın Naalayn beldesi ile Nablus’un güneyindeki Beyta beldesinde de olaylar çıktığı bildirildi.