İSRAİL Ordusunda Psikolojik ÇÜRÜK Raporları Artıyor

Siyonist Maariv gazetesi, İsrail ordusunda psikolojik sorunlar yüzünden çürük raporu alanların sayısının 2018 yılında önceki senelere oranla %30 arttığını duyurdu.

Maariv gazetesi, İsrail ordusunda yeni askerlerin çürüğe çıkma istatistiklerinin arttığını duyurdu. Gazetenin haberinde şu ifadelere yer verildi:

“İsrail ordusu 2018’de İsrailli gençlerin %30 oranında askerlikten muaf olduklarına şahit oldu. Bu veriler; özellikle de bu meselenin zorunlu askerlik yaşındaki gençler arasında olması ordudaki endişeleri artırıyor. Askerlik çağına gelmiş bazı İsrailli gençler, psikolojik sorunlarını doktor raporuyla orduya getiriyor ve ordu da onları askerlikten muaf etmek zorunda kalıyor.”

Maariv’in haberinde yer alan istatistiğe göre, 2017’de ruhsal sıkıntılar nedeniyle askerlikten muaf olanların sayısı 3500 iken, bu sayı 2018’de 4500’ü buldu.

Gazetenin haberinde ayrıca şunlar kaydedildi:

“Bu rakamlar oranın bir senede %30 arttığını göstermektedir ve yine yapılan araştırmalar gösteriyor ki bu durum gençler arasında yaygınlaşıyor. Askerlikten söz konusu sebeple muaf olmayı isteyen gençler genelde seküler çevrede yaşıyor.”