İSRAİL İşgal Ordusu TEYAKKUZ Halinde

Siyonist ordu sözcüsü Ronin Manilis, son zamanlarda işgal topraklarının (İsrail) güney sınırlarında yaşanan çatışmalara işaret ederek, ordunun Gazze ile yaşanabilecek her senaryoya hazırlıklı olduğunu söyledi.

Siyonist gazete Yediot Ahronot, Manilis’ten şu cümlesini aktardı: Ordu muhtemel tüm saldırıları karşılayabilecek durumdadır.

Manilis ayrıca demir kubbenin Gazze tarafından gelen füzeleri önleyememesi ile ilgili de şöyle konuştu: Demir kubbenin yeterliliği mutlak olmadığı gibi, İsrail’in tüm noktalarında etkin olması da mümkün değil.

Manilis şu şekilde konuştu:İsrail’i hedef alan füzeler sadece HAMAS ve İslamî Cihad tarafından atılmakta, dolayısıyla cezalandırılmaları gerekir.

Öte yandan Mısır Güvenlik Heyetinin geçtiğimiz saatlerde Gazze ve İsrail arasındaki çatışmalar ile ilgili tüm taraflarla temaslar gerçekleştirdiği duyuruldu.

Söz konusu kaynaklar, Mısır İstihbarat Teşkilatı temsilcisi Tuğgeneral Eymen Bedii ve ülkenin İstihbarat Teşkilatı Filistin sorumlusu Albay Ahmed Abdul Halik’in başkanlığındaki Mısır Güvenlik Heyetinin diğer bazı yetkililerle birlikte günün ilk saatlerinden itibaren Gazze’nin eski huzuruna geri dönmesi ve Gazze’ye atılan füzelerin durdurulması için geniş çaplı görüşmelerde bulunduğunu vurguladı.

Mezkûr kaynaklar şunları da ekledi: Mevcut durumun vahametinin artmasının önüne geçmek ve işgal topraklarının güney sınırlarında huzuru sağlayabilmek için İsrail askerî, güvenlik ve siyasî yetkilileri ile HAMAS, İslamî Cihad ve diğer Filistinli grup yetkilileriyle geniş kapsamlı görüşmeler yapılmıştır.