Siyonist İsrail Ordusu: En Kısa Zamanda Gazze’ye Operasyon Yapacağız

Siyonistlerin 2017 yılının ilk çeyreğinde yılın en büyük askeri tatbikatını düzenlemesi, Siyonistlerin yıl içerisinde Lübnan ya da Gazze’ye yönelik geniş bir saldırı hazırlığı içinde oldukları şeklinde yorumlanıyor.

Siyonist rejim ordusu, 2000 yedek askerin katılımıyla Gazze sınırında bu yılın en büyük askeri tatbikatına başladı. İsrail ordusunun Pazar günü sürpriz bir şekilde başlattığı tatbikata 4 tabur askerin katıldığı ve zırhlı birlikler ile piyade birliklerinin aktif operasyon seçeneği için hazırlandıkları belirtildi.

GÖZAT  Siyonist İsrail Milletvekili: Netanyahu Gazze'ye Saldırabilir

Siyonist rejim vatandaşlarının her biri aynı zamanda asker statüsünde oldukları için, yedek asker taburları, Siyonist vatandaşlardan oluşuyor ve gerek İsrail içinde gerekse İsrail dışındaki Siyonistler, genel kurmay başkanlığının yayınladığı çağrılar doğrultusunda aktif ordu mensubu haline gelerek tatbikat ya da operasyonlara katılma zorunluluğu taşıyorlar.

GÖZAT  Gazze'de Savaş Anı Kurtarma Tatbikatı

Siyonist basına çıkan haberlere göre İsrail ordusunun düzenlediği tatbikat, Gazze’ye kara operasyonunun canlandırması olarak düzenleniyor ve Gazze’nin yeniden işgalini hedefliyor.

Tatbikatı bizzat yöneten Siyonist rejim genel kurmay başkanı Gadi Eizenkot, “Birliklerimizin büyük bir savaşa hazırlıklı olmaları en büyük önceliğimizdir” ifadelerini kullandı.

GÖZAT  Siyonist İsrail'den 1 Haftalık Gazze Tatbikatı

“Düşmanın kazanım sağlamasını engellemek için yeni bir operasyon ihtiyacı doğabilir. Ve olası bir savaş ortamında üstünlük sağlayacak olan her türlü şarta uyum sağlayabilecek farklılıkları ortaya koymaktır. Bunun için çalışıyoruz” diyen Eizenkot, İsrail ordusunun Gazze’ye yönelik “en kısa zamanda” önleyici bir operasyon düzenleyeceğini belirterek Gazze’ye saldırı düzenleyeceklerini açıkça itiraf etti.

GÖZAT  Kuveytli Aktivist: İsrail, Gazze'ye Saldırı Kararı Aldı

Siyonist rejim ordusu askeri istihbarat raporlarına göre Gazze’deki direniş grupları bir yandan İsrail’in her bir metrekaresini hedef alabilecek potansiyele sahip füzeler üretmeye devam ederek cephaneliklerini güçlendirirken bir yandan da kazdıkları yeni tünellerle İsrail içlerindeki stratejik noktalara saldırı kapasitesi elde ediyorlar.

GÖZAT  Siyonist İsrail'den "TÜNEL SAVAŞI TATBİKATI"

Askeri raporlarda yer alan ifadelere göre bu durumun İsrail açısından büyük zararlara sebebiyet vermemesi için İsrail ordusunun bir an önce direniş gruplarının cephanelik ve tünel altyapısına zarar verecek etkili bir saldırı düzenlemesi gerektiği bunun ise geniş kapsamlı bir savaşa sebebiyet verebileceği kaydediliyor.