İSRAİL Ordusu: En Büyük Sorunumuz İRAN!

Siyonist Rejimin Genelkurmay Başkanı, Siyonist rejimin hem kuzey hem de güney cephelerinin gergin bir yapıda olduğunu ifade ederek; “İran’ın bölgeye nüfuz etme girişimi Tel Aviv’in en büyük sorunudur.” diye belirtti.

İran’ın füze ve İHA kabiliyetinden dolayı, Tel Aviv’in korku ve kaygısı hakkındaki analizlerin ortaya konulduğu bir ortamda; üst düzey Siyonist askeri yetkili, İran’ın bölgedeki etkisini Tel Aviv’in en büyük sorunu olarak nitelendirdi.

Siyonist Rejimin Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi, Çarşamba günü rejimi güçlendirmek için birkaç yıllık bir planın açıklandığı bir toplantıda; “Tel Aviv sınırlarında pek çok zorlukla karşı karşıya, kuzey yüzü ise en gergin olan cephe.” açıklamasında bulundu.

İsrail Hayom gazetesi internet sitesinde bildirdiğine göre Kochavi, ne İsrail’in ne de düşmanlarının savaş başlatmak istediğini belirterek şöyle dedi: “Hem kuzey hem de güney cephelerinde, durum gergin ve sallantılı olup çatışmaya neden olabilir.”

Siyonist askeri yetkili, 1 Ocak 2020’den itibaren İsrail ordusunu destekleme planının savunma yeteneklerini artırmaya odaklanacağını ifade ederek; “Buna göre, İsrail ordusunda operasyonel zafer kavramı değişecek.” dedi.

Siyonist Ordu radyosu Çarşamba sabahı yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun olası herhangi bir saldırı için en yüksek alarma geçtiğini ve İsrail güvenlik kabinesinin önümüzdeki salı günü İran’la olan gerginliklerle ilgili acil bir toplantı yapacağını belirtti.