Siyonist Netanyahu: Gazze’yi İŞGAL EDEBİLİRİZ

Siyonist Netanyahu, Hamas ile bir siyasi anlaşmaya varmanın mümkün olmadığını savundu. Filistin topraklarını işgal eden İsrail, 2014 yılında Gazze’yi hedef alan saldırılar gerçekleştirmişti.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail Meclisi Devlet Denetleme Komisyonunun düzenlediği oturumda, Temmuz 2014’te Gazze’ye düzenledikleri saldırı hakkında konuştu.

GÖZAT  Siyonist İsrail'den Filistin'de "Savaş Öncesi Son Tatbikat"

Hamas ile İsrail’in siyasi bir anlaşmaya varmasının mümkün olmadığını belirten Netanyahu, “Hamas ile siyasal çözüm seçeneği yanıltıcıdır.” dedi.

Gazze’yi Yeniden İşgal Edebiliriz

Hamas’ı yok etmek için Gazze’yi yeniden işgal edebilecekleri imasında bulunan Netanyahu, şunları söyledi:

GÖZAT  ABD Siyonist Elçisi: İsrail İle Filistin Savaşı AN MESELESİ

“İsrail hala Hamas’ı caydırma ya da Gazze’yi yeniden işgal etme ikilemi içerisindedir. Gazze’yi işgal etme gücüne sahibiz ama daha sonra kime teslim edeceğiz?”

GÖZAT  Hamas: Filistin Halkı, Son Nefesine Kadar SAVAŞACAK

Gazze Şeridi’ne düzenledikleri saldırıda Hamas’a karşı başarı sağladıklarını savunan Netanyahu, “İsrail, Hamas’ın tünel kazmasını engelleyemez ama kendini bu tünellerle mücadele etmeye hazırlamalıdır.” ifadelerini kullandı.

Netanyahu, bölgesel bazı güçlerin de Gazze savaşında İsrail ile iş birliği yaptığına işaret ederek, ayrıntı vermekten kaçındı.