İsrail, Mescidi Aksa’nın Kimliğini Değişiyor!

Kudüs kenti müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin, fanatik siyonistlerin Mescidi Aksa’ya saldırısına dair çağrısına tepki göstererek, ‘siyonistler Mescidi Aksa’nın gerçek kimliğini değiştirmeye çalışıyorlar’ dedi.

Şeyh Muhammed Hüseyin, Filistin’in Sesi Radyosu’na verdiği demeçte, siyonistlerin fanatik Yahudilerin Mescidi Aksa’ya daha fazla saldırı için çağrıda bulunmalarına işaret ederek,  siyonistlerin bu gibi yollarla Mescidi Aksa gerçeğini değiştirmeye çalıştıklarını ve kendi görüşlerini dayatmaya çalıştıklarını  ve de Mescidi Aksa’nın yönetimini İslami Vakıflar Kurumu’ndan almaya çalıştıklarını söyledi.

Kudüs Araştırma Merkezi, geçtiğimiz Temmuz ayı boyunca Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınlara katılan siyonist işgalci sayısının 2 bin 500’e ulaştığını açıkladı. Merkez, konuyla ilgili yayınladığı raporda, işgal rejimi Tarım Bakanı Uri Ariel’in, askeri kıyafetleriyle işgal askerlerinin ve Yahudi din okulu öğrencilerinin de Temmuz ayındaki baskınlara katıldıklarını bildirdi.

Raporda, geçen ay Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınlara 2 bin 345 Yahudi işgalcinin ve 40 Yahudi din okulu öğrencisinin, aralarında fanatik siyonist haham Yehuda Glick de olmak üzere 115 işgal rejimi görevlisinin katıldığı belirtildi.

Raporda ayrıca Temmuz ayında “Heykel Örgütleri Birliği” adı altında faaliyet gösteren fanatik siyonistlerin, Yahudi bayram günleri münasebetiyle Mescid-i Aksa’ya baskın çağrıları yaptığı kaydedildi.

İşgal rejiminin, siyonist işgalcilere baskınlar konusunda müsamahakâr davrandığını belirten Kudüs Araştırma Merkezi, bu durumun baskınlara katılanları Mescid-i Aksa’nın avlusunda provokatif davranışlar sergilemeye ve ayin yapmaya teşvik ettiğini söyledi.

Kudüs Araştırma Merkezi, işgalci siyonistlerin Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası verdiği Filistinlilerin sayısının her geçen gün arttığını ve son dönemde çocuklara da uzaklaştırma cezaları vermeye başladığını da ifade etti.