İSRAİL Askerleri Mescidi Aksa’da İBADET Eden Müslümanlara Saldırdı

İsrail işgal güçleri, Aksa Camii’ne girişleri engellemeye devam ettiler. Bu camide, ibadet edenlere zehirli gaz bombaları attı, dayak atarak saldırdılar ve yerleşimcilerin yeni kışkırtıcı saldırılarına izin verdi.

İbadet edenler, Faslılar (Megaribe) kapısından El Aksa Camii’ne yeni kışkırtıcı saldırılara izin vermesinden sonra işgal kuvvetlerinin El Aksa Camii’ni bastığını ve bunun ardından özel birliklerin ibadet edenlere saldırdığını söyledi.

İşgalciler, camiyi kuşatmaya başladı daha sonra camları kırdı ve özellikle ibadet edenler arasınazehirli gaz bombaları attı.

Aksa Camii imamı Şeyh Ömer Kisvani, işgal kuvvetlerinin Aksa camisinde ibadet edenlerin üzerine saldırması sırasında yaralandı.

El-Aksa camii, özellikle de Ramazan’ın son on gününde, ibadet edenlere yönelik saldırılara şahitlik ediyor.

İşgal altındaki Kudüs’ün merkezinde, 3 Filistinlinin şehit edilmesinden sonra İsrail askerleri özellikle Padul Sultanahmet Caddesi, Bab Al-Sahera Sokağı, Salah El-Din Caddesi ve Asbat Kapısı’ndan geçen Bab el-Amud, Al-Masarara ticaret bölgesi ve Nablus Caddesi bölgesi “Suleiman Grotto” alanını skeri kuşatma altına aldı.