İSRAİL Medyası: SURİYE’de Bahar Vakti…

Siyonist rejim medyası, Suriye Ordusunun Arap-Batı ittifakının komplolarına karşı zafer kazandığını belirterek, Suriye baharının geldiğini duyurdu.

Siyonist rejim medya organları Suriye’de yaşanan gelişmeler sonucu başka ülkelerin Şam yönetimi ile dostane ilişkiler kurmaya başlamasından duydukları kaygıyı bildirirken, mevcut durumun Beşar Esad yönetiminin diplomatik zaferi olduğunu ilan etti.

Siyonist kanal 10 televizyonuna katılan Siyonist uzman Hizi Simantof bu bağlamda yaptığı değerlendirmede, “Artık hiçbir Arap yetkili Esad’ın devrilmesini aklından geçirememektedir. İsrailli yetkililer, Suriye ile ilgili herhangi bir analiz veya açıklamadan önce iyice düşünmeleri gerekiyor” diye kaydetti.

Öte yandan Yediot Ahanoroth gazetesinde bir yazı kaleme alan Siyonist uzman, Sudan cumhurbaşkanı Ömer El-Beşir’in Arabistan’la yakın ilişkileri olduğu ve kendisinin Suriye ziyaretinin asıl hedefi, Riyad ve Şam arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi olduğunu belirtti.

Debka internet sitesi de yayınladığı bir yazıda Suriye’nin son dönemde siyasi ve askeri kazanımlarına değinerek, Beşar Esad’ın son bir hafta içinde 3 büyük zafer elde ettiği, bu zaferler, Amerika’lı askerlerin Suriye’den çekilmesi, BAE’nin Şam büyükelçiliğini açması ve Suriye ordusunun Menbiç’e girmesi olduğunu bildirdi.