İŞGAL Mahkemesi, ESİR Bergusi’nin Gözaltısını Uzattı!

El-Meskubiyye’deki işgal mahkemesi şehit Salih El-Bergusi’nin kardeşi 33 yaşındaki Filistinli esir Asım El-Bergusi’nin gözaltı süresini beşinci kez uzattı.

Filistinli Esir Kulübü, işgal mahkemesinin Kuber beldesi sakinlerinden Asım El-Bergusi’nin gözaltı süresini beşinci kez uzattığını bildirdi.

Esir Kulübü, 8 Ocak 2019’da gözaltına alınan Filistinli esirin sorgusunun sürdüğünü ve mahkemenin gözaltı süresini uzatma gerekçesi olarak sorgunun henüz tamamlanmamış olmasını gösterdiğini söyledi.

Esir Asım El-Bergusi’nin eski esirlerden olduğu ve işgal zindanlarında toplam 11 yıl esir tutulduğu, mahkumiyet süresinin sona ermesi üzerine Nisan 2018’de serbest bırakıldığı kaydedildi.

İşgal güçlerinin esir Asım El-Bergusi’nin ailesinden dört kişiyi gözaltına aldığı, babası Ömer El-Bergusi ile kardeşleri Asıf ve Muhammed’den sonra annesi Süheyr El-Bergusi’nin de işgal güçlerince gözaltına alındığı ifade edildi.

Esir Asım El-Bergusi, daha önce avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada, gözaltına alınmadan önce aldığı yaranın acısını çektiğini, öldüresiye dövüldüğünü ve bilincini kaybettiğini, El-Meskubiyye Polis Merkezi’ne nakledildikten sonra ağır bir sorgulamaya maruz kaldığını bildirmişti.