İŞGAL Rejimi KUDÜSLÜ Öğretmene İfade Çağrısı!

İşgal rejimi istihbaratı Kudüs kentinde Mescid-i Aksa’da görevli kadın öğretmenlerden Henadi Halevani’yi ifade vermeye çağırdı.

Quds Press Haber Ajansı, İsrail istihbaratının Halevani’yi Kudüs kentinin batısındaki El-Meskubiyye Polis Merkezi’ne ifade vermeye çağırdığını ve Filistinli kadın öğretmenin ifade vermeye çağrılış sebebinin bilinmediğini ifade etti.

Halevani’nin daha önce de birçok kez gözaltına alındığı ve ifade vermeye çağrıldığı, işgal polisi tarafından Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırıldığı kaydedildi.

İşgal yönetimi Mescid-i Aksa’da görev yapan ve özellikle de baskınlara karşı nöbet tutan kadın öğretmenleri işgal polisinin görevini engelledikleri ve Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına karşı çıktıkları iddiasıyla Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırıyor.

Öğretmen Henadi Halevani’nin Mescid-i Aksa’da nöbet tuttuğu için işgal yönetimi tarafından sağlık sigortasından mahrum edilen Kudüslü kadınlardan olduğu kaydedildi.

Halevani’nin isminin ayrıca işgal polisi tarafından Mescid-i Aksa’nın kapılarına dağıtılan listede yer aldığı ve Mescid-i Aksa’ya girmesinin yasak olduğu belirtildi.