İSRAİL’in Kudüs’te EZAN Sesini Susturma PLANI…

Korsan İsrail TV kanalı Doğu Kudüs belediyesinin bu kentin camilerinde ezan sesini susturma planını duyurdu.

Siyonist İsrail’in TV 2 kanalı Çarşamba günü geçtiği haberinde, söz konusu şom plana göre siyonist rejim Doğu Kudüs’te yer alan camilerin büyük hoparlörlerini gürültü yapıyor bahanesi ile daha küçük hoparlörlerle değiştirmek istediğini, Kudüs belediyesi İsrail polisine bu kararı Kudüs’teki camilere bildirme yetkisi verdiğini açıkladı.

Söz konusu planın Beyt Safafa, beyt Hanina, Cebel Mukaber ve Şafat mülteci kampını özel olarak hedef aldığı belirtiliyor.

Siyonist rejim kabinesi Kudüs’e daha fazla musallat olmak ve bu kutsal mekanın İslamî kimliğini yok etmek ve İslamî olan bu mekana siyonist imaj kazandırmak amacıyla bir süre önce Kudüs’te ezan sesinin yayımlanmasını yasaklayan yasa tasarısında bazı düzenlemeler yaparak İsrail parlamentosuna sundu. Siyonist kabinenin hazırladığı yasa tasarısına göre bundan böyle ezan sesi gece 11’den sabah 7’ye kadar yayımlanamayacak.

Korsan İsrail son yıllarda Kudüs’ün İslamî kimliğini değiştirmek için büyük uğraş veriyor. Ezan yasağı da siyonistlerin bu yönde sarf ettikleri çabalardan biridir.