İSRAİL, KUDÜS’te Evleri Satın Almaya Çalışıyor!

Kudüs Yüksek İslam Konseyi Başkanı ve Mescidi Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri, Siyonist İsrail’in Kudüs’teki eylemlerinin şehrin Yahudileştirilmesine yönelik plan çerçevesinde olduğunu söyledi.

Arabi21’e konuşan Mescidi Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri, Siyonist İsrail’in farklı kollardan Kudüs’teki konutlara göz diktiğini ve şehri Yahudileştirmeyi planladığını belirtti.

Kudüs’ün Yahudileştirilmesine yönelik planın en tehlikeli boyutunun şehirdeki eski konutların direkt veya dolaylı yollardan Siyonistlere devredilmesi olduğunu vurgulayan Sabri, “Yahudilerin Kudüs’te özellikle de Sur içerisindeki eski şehirde hiç evleri yok. Amaçları bu evleri bir şekilde satın alıp kamuoyunu yanıltmak” dedi.

İşgalcilerin Kudüs’te varlıklarını ispat etmek istediklerinin altını çizen Sabri, Siyonistlerin Kudüs’te varlığını gösterip Filistinlileri endişeye sevk etmek ve onların varlığını azaltmak istediğini kaydetti.

Kudüs’teki evlere yönelik anlaşmaların uygulamaya konulmadan önce ortaya çıkarılmasının önemli olduğunu söyleyen Sabri, anlaşmaların önceden farkına varılarak engellenebileceğini belirtti.

Sabri sözlerini şöyle sürdürdü: “Bazı gizli anlaşmalar da var. Gizli emlak satış anlaşmalarından haberdar olmak çok zor. Son dönemde bir Yahudi fetvası gündemde. İsrail hapishanelerinde bulunan Filistinlilerin evlerini Siyonistlere satmaları karşılığında serbest bırakılacakları belirtiliyor. Bu garip bir şey değil. Zaten istedikleri bu. Kudüs’teki toprak ve Emlaklarını ele geçirmek istiyorlar ve kendilerine simsarlık yapanları da koruyacaklarını söylüyorlar. Son dönemde bazı Filistinliler sırf bu emlak satışlarına muhalefet ettikleri için tutuklandı.”