İsrail Kudüs ve Batı Şeria’da 27 Filistinliyi Göz Altına Aldı

Tulkerem’in Doğu Mahallesi’ndeki El-Hammam Taksi yakınlarında barikat kuran işgal güçlerinin ses bombası attığı ve daha sonra bölgeden çekildiği bildirildi.

İşgal güçlerinin Doğu Mahallesi’nde Fahd Yasin ve Hüseyin Ebu Şeneb isimli geçleri evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ve evlerde arama yaptığı belirtildi.

İşgal güçlerinin Beytlahim’de de Ahmed Eş-Şeyh ve Heysem Ebu Ayyaş isimli gençleri Es-Saff Caddesi’ndeki evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı kaydedildi.

El-Halil vilayetinde ise işgal güçlerinin dört genci gözaltına aldığı, gözaltına alınanlardan ikisinin Kudüs İntifadası’nın ilk şehidi Ziya Et-Telahime’nin kardeşleri Ömer ve Mahmud olduğu ifade edildi.

İşgal güçlerinin Dura kentine baskın düzenleyerek Hamza Mahmud Eş-Şehatit isimli genci gözaltına aldığını ve evinde arama yaptığını, El-Arrub Mülteci Kampı’nda da İslam Ebu Raya isimli genci gözaltına aldığını söylendi.

İşgal güçlerinin Halhul kentinde de 39 yaşındaki Beyan Muhammed Akıl isimli kadınla kızı Fatıma’yı evlerine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı öğrenildi.

İşgal güçleri, El-Halil yakınlarındaki Beyt Kahil beldesinde düzenlediği baskınlar sırasında binlerce dolar ve Cenin yakınlarındaki Yabed beldesinde de üç tüfek ve çok sayıda mermi ele geçirdiğini öne sürdü.