Siyonist Rejimden Kudüs’te 3 Yılda 300 ÇOCUĞA EV HAPSİ

Heyet Başkanı İsa Karakıa, işgal güçlerinin Kudüslülere, özellikle de kadınlara ve çocuklara yönelik baskılarının artmasını, onlara aşağılayıcı ve kötü muamelede bulunmasını kınadı.

Karakıa, ev hapsiyle cezalandırılan bir grup çocukla görüşmesi sırasında yaptığı açıklamada, Ekim 2015’ten bu yana işgal güçlerinin Kudüslü 300 çocuğa ev hapsi verdiğini, halen Kudüslü 20 çocuğun ev hapsinde olduğunu açıkladı.

Söz konusu çocukların çoğunun altı ay ile bir yıl arasında değişen ev hapsi cezaları tamamlandıktan sonra gözaltına alındıklarını bildiren Karakıa, işgalcilerin ev hapsi uygulamasıyla aileleri çocuklarının başına gardiyan diktiğini söyledi.

Karakıa, ailelerin ev hapsindeki çocuklarının dışarıya çıkmalarına ve okula gitmelerine engel olduklarını, buna aykırı davranmaları halinde para cezalarına mahkum edildiklerini bildirdi.

Ev hapsi adı altında çocukların toplumdan uzaklaştırılmasının hem çocuğun hem de ailenin cezalandırılması anlamına geldiğini kaydeden Karakıa, ev hapsi cezasının çocukların hayatlarını mahvettiğini ve psikolojilerini olumsuz etkilediğini belirtti.