Home / Filistin / Filistin İşgal / İSRAİL Terörü KUDÜS’te 1 Evi Daha YIKTI

İSRAİL Terörü KUDÜS’te 1 Evi Daha YIKTI

İşgal yönetimi Kudüs kentinin kuzeydoğusundaki Anata beldesinde mesken olarak kullanılmak üzere yeni inşa edilen bir binayı yıktı.

Filistinli Salih Fuheydat yaptığı açıklamada, işgal belediyesi ekiplerinin bu sabah işgal güçleri eşliğinde evine baskın düzenlediğini söyledi.

İşgal güçlerinin ev sakinlerini kovarak evi boşalttığını belirten Fuheydat, işgal belediyesi ekiplerinin beş kişilik ailenin yaşadığı evi yıktığını ifade etti.

Evinin inşasının kısa süre önce tamamlandığını dile getiren Fuheydat, evin genişliğinin 50 metrekareyi geçmediğini bildirdi.

Kudüslü Fuheydat, işgal belediyesinin yaklaşık bir ay önce bir başka evini daha yıktığını, söz konusu evin eski olduğunu ve 80 yıl önce inşa edildiğini kaydetti.

İşgal belediyesinin yıkım öncesi kendilerine haber vermediğini açıklayan Fuheydat, yıkım işleminin sürpriz bir şekilde gerçekleştirildiğini söyledi.

Kudüs’teki işgal belediyesi, Filistinlilerin kendi arazileri üzerinde ev yapmalarına izin vermiyor ve inşa ettikleri evleri de ruhsatsız inşa edildiği bahanesiyle yıkıyor.

Yahudi yerleşimciler için sürekli yeni konutlar inşa eden işgal yönetimi, Filistinlilere ise inşaat ruhsatı vermiyor.