İsrail Korku İçinde – Netanyahu’nun Toplantısında Füze Alarmı

Siyonist rejim İsrail Başbakanı Netanyahu, Gazze’den Siyonist yerleşkelerine füzelerin atılmasının ardından soluğu sığınakta aldı.

Siyonist rejim İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 17 Eylül’de yapılacak erken seçimlerde kazanması durumunda İsrail işgali altındaki Batı Şeria’da Ürdün Vadisi’ni ve Ölü Deniz’in kuzeyini ilhak etmeyi planladığını açıkladı.

Netanyahu televizyondan canlı olarak yayınlanan konuşmasında “Bugün buradan yeni hükümetin kurulmasının ardından Ürdün Vadisi’nde ve kuzey Ölü Deniz’de İsrail egemenliğini sağlama niyetimi duyuruyorum” dedi.

Netanyahu bölgeyi İsrail’in doğu sınırı ve “savunma duvarı” diye niteledi.

Netanyahu bu planı için ABD’nin “Ortadoğu Barış Planı”nın açıklanmasını bekleyeceğini kaydetti. ABD’nin planı İsrail’deki seçimlerden birkaç gün sonra açıklaması bekleniyor.

Planın bölgenin geleceğini müzakere etmek için “tarihi bir fırsat” olduğunu öne süren Netanyahu seçmenlerine “Trump ile kim müzakere edecek, onu bizim yanımızda kim tutacak? Ben mi yoksa Lapid ve Gantz mı?” diyerek rakipleri Yair Lapid ve Benny Gantz’a atıfta bulundu.

Netanyahu’nun ilhak açıklamasını yapmasından saatler sonra Ashdod’a yaptığı seçim kampanyası ziyareti sırasında sirenler çalmaya başladı.

Füze alarmı verilince Netanyahu seçim konuşmasını yarıda kesti ve  apar topar sahneden indirilerek sığınağa götürüldü.

Netanyahu’nun ilhak açıklamasından kısa süre önce Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, Netanyahu’nun barış sürecinin “bir numaralı yıkıcısı” olduğunu belirterek “herhangi bir aptalca hamle yapması durumunda iç ve dış arenada olumsuz sonuçlarla karşılaşacağı” uyarısında bulunmuştu.