Home / Siyonist İsrail / İSRAİL Rejiminden Kasım Ayında 2493 İHLAL

İSRAİL Rejiminden Kasım Ayında 2493 İHLAL

İşgal güçleri Kasım ayında Batı Yaka ve Kudüs’te öldürme, yaralama ve gözaltına alma gibi ihlaller başta olmak üzere 2493 ihlal gerçekleştirdi. 

Geçen ayki ihlaller arasında Yahudi yerleşimcilerin saldırıları, işgal güçlerinin baskınları, yolculuktan alıkoyma, arazi gaspı ve kutsal mekanların kirletilmesi gibi ihlallerin de yer aldığı bildirildi.

Kasım ayında işgalcilerin ihlallerinde artış gözlemlendiği, özellikle de Barkan eylemcisi Eşref Nealive’yi arama bahanesiyle Tulkerem’de evlere yapılan baskınların yoğunlaştığı kaydedildi.

HAMAS Batı Yaka Teşkilatı Enformasyon Dairesi’nin yayınladığı verilere göre, geçen ayki ihlallerin 362’si Kudüs’te gerçekleşti.

Kasım ayında Kudüs’te bir Filistinlinin şehit olduğu, 9’unun yaralandığı, 136 Filistinlinin de gözaltına alındığı veya bir süre işgal güçlerince alıkonulduğu bildirildi.

İşgal güçlerinin geçen ay gerçekleştirdiği baskın ve kontrollerin sayısının 1221’e ulaştığı, geçen ay ayrıca 65 yıkım ve el koyma olayının yaşandığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin Kasım ayında biri Kudüs’te olmak üzere Batı Yaka’da üç Filistinliyi katlettiği, 53’ü Nablus’ta olmak üzere 117 Filistinliyi yaraladığı belirtildi.

İşgal güçlerinin geçen ay ayrıca Kudüs’te 123, El-Halil’de 53, Beytlahim’de 42, Ramallah’ta 41, Nablus’ta 29, Kalkiliya’da 28, Tulkerem’de 26, Cenin’de 24, Selfit’te 12, Eriha’da 6 ve Tubas’ta 8 Filistinliyi gözaltına aldığı kaydedildi.