İsrail Kahire Konsolosu Mısır’a Geri Döndü

Kahire Havaalanı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, İsrail’in Kahire Konsolosu Yehuda Golan bugün büyükelçilik güvenlik görevlileri ile birlikte Mısır’a geri döndü.

Kasım 2016’da İsrail’in Kahire Büyükelçisi David Govrin, elçilik personeli ile birlikte herhangi bir açıklama yapmadan sürpriz bir şekilde Kahire’den ayrılmıştı.

GÖZAT  Mısır Cuntası Filistinlilerin Tünelini Suyla Doldurdu 4 Filistinli Şehit Oldu

Mısır Dışişleri Bakanlığı, Büyükelçinin ülkeden ayrılmasının nedenlerini bilmediğini duyurmuş, ancak İngiliz Daily Telegraph gazetesi, İsrail büyükelçisinin güvenlik gerekçelerinden dolayı Mısır’dan ayrıldığını yazmıştı.

Govrin’in, Mısır’ın medya patronlarından ünlü parlamenter Tevfik Ukaşe’yi de evinde ziyaret etmesi tepkilere neden olmuştu. Ziyaretten kısa bir süre sonra Ukaşe’nin milletvekilliği düşürülmüştü.

GÖZAT  Darbeci Sisi, SİYONİST LOBİ Temsilcilerini Ağırladı

İsrail Büyükelçisi, Mısır’ın önde gelen devlet gazetelerinden El-Ahram tarafından da eleştirilmişti. El Ahram’da 24 Ekim 2016’da yayınlanan “İsrail büyükelçisi diplomatik geleneğin dışına çıkarak kırmızı çizgileri aşıyor” başlıklı yazıda, Govrin’in İskenderiye gezisi ve Mısır Milli Tiyatrosuna gitmesi eleştirilmişti.