İsrail, Kadın Milletvekilinin Göz Altı Süresini Uzattı

İşgal savcılığının mahkemeden Halayıka’nın gözaltı süresinin sekiz gün uzatılmasını istediği ancak askeri yargıcın bu talebi kabul etmediği kaydedildi.

Filistinli kadın milletvekilinin eşi Muhammed Halayıka’dan edinilen bilgiye göre, işgal rejimi savcılığı Semira Halayıka’nın Facebook paylaşımları aracılığıyla kışkırtıcılık yaptığı iddiası üzerinde durdu ve ayrıca Filistinli kadın milletvekilinin işgal rejimine düşmanlık sayılan hizmetlerde bulunduğunu öne sürdü.

GÖZAT  Hamas: Filistinli Kadınlar, MİLLİ DEĞERLERİMİZİ KORUDU

Filistinli kadın milletvekilinin eşi Muhammed Halayıka, insan hakları örgütlerine ve medya organlarına çağrıda bulunarak, Semira Halayıka’nın davasıyla ilgilenmelerini ve serbest bırakılması için işgal rejimine baskı yapmalarını istedi.

GÖZAT  8 Martta Filistinli Kadın Esirler De Unutulmadı

Kaynaklar, Filistinli kadın milletvekilinin kendisine yöneltilen suçlamaları reddettiğini ve Facebook sayfasının birkaç kez bilgisayar korsanlarının eline geçtiğini ve sayfada yayınlananlarla bilgisi dışında oynandığını söyledi.

İşgal güçlerince gözaltına alınan Filistinli kadın milletvekili Semira Halayıka’nın yirmi yıldır şeker hastası olduğu, görme zayıflığı ve sinir rahatsızlığı olduğu kaydedildi.