AKSA Hatibi: İsrail İTİKAF Yapanlara SALDIRIYOR

Şeyh İkrime Sabri yaptığı açıklamada Ramazan’da cemaatin ve itikafa girenlerin artmasına rağmen baskınların artarak devam ettiğini bildirdi.

Şeyh İkrime Sabri, işgalcilerin Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınlarla itikaftakilerin ibadet huzurunu bozmak istediğini ve Müslümanların Mescid-i Aksa’da huşu ve huzur içinde ibadet ettiklerini görmekten rahatsız olduklarını ifade etti.

Müslümanların rahatça ibadet edebilmeleri için baskınların ve hatta yabancı turistlerin ziyaretlerinin durdurulması gerektiğine dikkat çeken Sabri, Yahudilerin Ramazan günlerinde de baskın düzenlemeye devam ederek ibadet havasını bozduklarını söyledi.

Şeyh İkrime Sabri, bu yıl Ramazan ayında Mescid-i Aksa’ya namaz kılmaya gelenlerin ve cemaatin sayısında artış olmasının işgalcileri rahatsız ettiğini belirtti.

İşgal güçlerinin Yahudi yerleşimcilerin baskını sırasında itikaftakilerden birinin yüksek sesle tekbir getirmesi üzerine cemaatten çok sayıda kişiyi gözaltına aldığını kaydeden Sabri, Mescid-i Aksa’da yaşanan gerginlikten işgal hükümetinin sorumlu olduğunu açıkladı.