İSRAİL Açıkladı: İSLAM Ülkeleri İle GİZLİ ve AÇIK İlişkiler…

Siyonist Rejimi Başbakanı, “İsrail’in, Arap dünyasında gizli ve aşikâr koalisyonları var.” dedi.

Korsan İsrail Başbakanı Bünyamin Netanyahu, Lübnan’daki kırsal bir bölgenin işgali provasını yapan askeri bir tatbikatı ziyareti sırasında, şu açıklamada bulundu: “İsrail’in Arap dünyasında gizli ve aşikâr müttefikleri var.”

Netanyahu, Gazze Şeridi’ndeki duruma işaret ederek; “Bize karşı saldırganlık gösteren kişilere, İsrail’in tepkisi çok sert ve acı verici olacaktır.” dedi.

Bu arada, Perşembe günü Siyonist İsrail ordusu sözcüsü Twitter hesabında; “Çarşamba akşamı sınır çiti yakınında konuşlandırılan kuvvetler, Suriye topraklarından gelen kurşunlara maruz kaldı.” diye yazdı.

İşgalci İsrail ordusu sözcüsü Avichay Adraee, “İsrail kuvvetleri de karşı ateş açtı.” diye belirtti.

Diğer taraftan İsrail Kudüs İlişkileri ve Mirası Bakanlığı Zeev Elkin, “Tel Aviv’in Suriye’deki üç Kırmızı Çizgisi”ni ilan ederek, bu çizgiyi geçenleri tehdit etti.

Siyonist bakan Zeev Elkin, “Bunlar arasında İran’ın Suriye’de askeri varlığını engellemek, bölgenin terörizmin üssü olmasının önüne geçmek ve gelişmiş silahların Suriye’ye transferini engellemek yer alıyor.” dedi.

Zeev Elkin, “İsrail bu kırmızı çizgileri korumaya çaba gösterecek ve İsrail’e saldırı seçeneğini seçen herkes saldırıya uğrayacağını bilmelidir.” dedi.