İsrail İşgaline Sessiz Kalmak İhanettir!

Dünya Müslüman Âlimler Birliği, Siyonist İsrail’in işgal altında olan Batı Şeria’daki bazı bölgeleri ilhak etme planları karşısında sessiz kalmanın ihanet olduğunu söyledi.

Dünya Müslüman Âlimler Birliği sosyal medya üzerinden yaptığı yazılı açıklamada, “İşgalci İsrail’in Filistin topraklarından yeni bölgeleri gasp etmesi karşısında sessiz kalmak ihanettir.” ifadesine yer verdi.

İşgalci İsrail’in bu yeni istilasının başarılı olması durumunda Birleşmiş Milletler gibi kurumlara karşı saygı kalmayacağı, ilhakı destekleyen ABD başta olmak üzere dünyada daha fazla kargaşa ve yıkım olacağı belirtilen açıklamada, gasp ve yağmanın uluslararası barışı tehdit ettiği ve herkesin bunlarla mücadele etmesi gerektiği söylenildi.

Diğer yandan, Âlimler Birliği, İslam dünyasına, uluslararası yasaları tanımayan, mücadeleden başka bir dilden anlamayan işgal güçleriyle yapılan tüm anlaşmaların feshini içeren bir tavır sergilemesi çağrısında bulundu.

Yapılan açıklamada ayrıca, İsrail’le normalleşmenin ve işgal altındaki Filistin topraklarının bir karışından vazgeçilmesinin, Arap ve Müslüman nesillerin hakları karşısında işlenen bir suç olduğu ve Allah’ın tarafından bunun hesabının sorulacağına vurgu yapıldı.