İSRAİL İşgaline Karşı Aksa’da İTİKAF!

Gece yarısından sonra İsrail işgal güçlerinin Mescidi Aksa’da itikafa girenleri zor kullanarak çıkarmaları üzerine onlar da gecelerini Eski Kudüs’te ve Mescidi Aksa’nın yakınında bulunan Kırmızı Minare Camisi’nde geçirmek zorunda kaldılar.

Siyonist işgal güçleri gece yarısından sonra Mağribliler Kapısı tarafından Mescidi Aksa’ya baskın düzenlediler. Sonra Mescidi Aksa’da itikafa girmiş olanların yanlarına gelip onları zor kullanarak Mescidi Aksa’dan çıkarmaya başladılar. İşgalci askerlerin itikafa girenleri zorla çıkarma işlemi esnasında onların yaşlı olanlarından 12 kişi yaralandı. Yatsı ve teravih namazından sonra ibadet ve itikaf amacıyla gecelerini Mescidi Aksa’da geçirmek isteyen 50 kişi bulunuyordu.

Baskın düzenleyen işgal güçleri itikafa girmiş olanları tehdit ederek çıkmamaları durumunda tutuklayacaklarını veya uzaklaştıracaklarını söylediler.

İşgal güçleri itikafa girenleri Mescidi Aksa’nın Silsile Kapısı’ndan zorla çıkarırken İslami Vakıflar Dairesi itikafa girenlerin gecelerini geçirmeleri için yakındaki Kırmızı Minare Camisi’ni açtı.